Negyedmilliárdos beruházással bővítette kapacitását a pécsi Somapak

Somapak

Közel negyedmilliárd forintos beruházással gyártócsarnokot épített, eszközöket szerzett be és informatikai fejlesztéseket hajtott végre a pécsi Somapak Csomagolástechnikai Gépgyártó Kft. – közölte a társaság. Az több mint harminc éve működő, jelenleg 54 alkalmazottat foglalkoztató, élelmiszer- és dohányiparban alkalmazott csomagolástechnikai gépek gyártásával és exportálásával foglalkozó, magyar tulajdonú cég 171,8 millió forintos támogatást nyert el a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív programban (Ginop), és ezzel 245,4 millió forintos fejlesztést hajtott végre. A vállalat pécsi telephelyén egy CNC megmunkálóközpontot és egy öt tonna teherbírású futódarut szerzett be, üzem- és raktárcsarnokot épített és informatikai fejlesztéseket…

Részletek>

Új csarnok alapkövét tette le a Thermotechnika Tatabányán

Thermotechnika-Crown

A kereskedelmi és vendéglátóipari hűtőket gyártó Thermotechnika-Crown Cool Kft. letette új csarnokának alapkövét szerdán Tatabányán, a 885 millió forintos beruházással megvalósuló új csarnokban többek között légtisztító berendezést és kézfertőtlenítő automatát gyártanak. Kiss János, a társaság ügyvezetője elmondta, a beruházáshoz az idén elnyert állami támogatásoknak köszönhetően a cég összesen 644 millió forintot kapott, a külpiacra jutást segítő, az innovációs és az egészségügyi fejlesztéseket támogató pályázatokon. A fejlesztés során az ezer négyzetméteres új csarnok mellett felújítanak egy meglévő, 1200 négyzetméteres üzemcsarnokot. Ezzel a beruházással a vállalat 2200 négyzetméterrel növeli korszerűsített raktározási és…

Részletek>

Egymilliárd forintból fejleszti gyártókapacitását a napkori Gémtech Kft.

Megkezdte csaknem egymilliárd forint értékű kapacitásbővítő beruházását az elsősorban acélszerkezetek gyártásával foglalkozó, napkori székhelyű Gémtech Gépészeti Mérnöki Technológiai Tervező és Gyártó Kft. – közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei társaság. A projekt keretében két darab, portál rendszerű, többfunkciós CNC megmunkáló gépet vásárolnak, amelyek nagyméretű acélszerkezetek egyszerre történő megmunkálására alkalmasak. A gépek extrém nagyméretű és súlyú termékek gyártását teszik lehetővé, valamint az alapanyag vagy félkész termékek előkészítési fázisában képesek az elő-megmunkálásra is. A társaság a beruházáshoz 498 millió forintot a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program pályázatán, vissza nem térítendő hazai és uniós támogatásként…

Részletek>

Segítő robotkar CNC gépkezelőknek

A CNC alkalmazások a leggyakrabban automatizált műveletek közé tartoznak. Ezek az ismétlődő feladatok ideális munkát jelentenek a robotoknak, amelyek az embereknél nagyobb sebességgel, pontos és egyenletes mozdulatokkal képesek dolgozni, magasabb gyártási minőséget és nagyobb termelékenységet hoznak. Az együttműködő robotoknak köszönhetően soha nem volt még olyan biztonságos CNC gépekkel dolgozni, mint most. Képzeljük el, hogy az emberek által, nehézgépek – mint például a CNC gépek – közvetlen közelében végzett munkák esetében egyszerre tudnánk növelni a gyorsaságot, valamint csökkenteni a sérülésveszélyt. Ez a gondolat az újgenerációs együttműködő robotok, az úgynevezett kobotok segítségével…

Részletek>