Felszálló ágba kerülhet az építőipar

építőipar, felújítás

Elemzők szerint némi csalódást váltott ki az építőipar áprilisi teljesítménye, de a rendelésállomány alapján és várhatóan bővülő források révén lassan fellendülés vár az ágazat. A Központi Statisztikai Hivatal jelentése szerint áprilisban az építőipari termelés 7,2 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól, és munkanaphatással kiigazítva 7,3 százalékkal kisebb volt a márciusinál. Németh Dávid, a K&H Bank vezető elemzője azt emelte ki, hogy továbbra is hektikusan teljesít az építőipar. A változékony teljesítményben a járvány okozta bizonytalanság is szerepet kapott. Idén januárban és márciusban éves növekedést, a többi hónapban pedig csökkenést mutatott…

Részletek>

Meghaladta a négymilliót a magyar mobiltárcás fizetések száma

A magyarok már több mint négymillió alkalommal fizettek mobiltelefonnal, egyetlen érintéssel az üzletekben – közölte a Mastercard. Az első magyar banki mobiltárcát 2016 őszén mutatták be, jelenleg öt bank – a Gránit Bank, az OTP, a K&H Bank, a Budapest Bank és az MKB Bank – kínál ilyen szolgáltatást. A mobiltárca olyan alkalmazás, amelybe az ügyfél regisztrálhatja a bankkártyáját, és ezt követően a telefonja terminálhoz érintésével fizethet az üzletekben. Az alkalmazás mellett megfelelő készülék és egy digitalizált bankkártya szükséges a mobilfizetéshez. Pataky Piroska a Mastercard marketing vezetője a közlemény szerint…

Részletek>

Közműépítések, a lakásépítés és a kereskedelmi ingatlanfejlesztés egyaránt húzza az építőipart

A nyári hónapokra visszatért az építőipar az eddigi robusztus növekedéshez, amit a részben uniós forrásokon alapuló infrastrukturális fejlesztések, út- és vasútépítés táplált – kommentálták piaci elemzők az építőipar augusztusi teljesítményéről hétfőn megjelent KSH-jelentést. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH legfrissebb adatai szerint augusztusban 24,4 százalékkal nőtt az építőipar termelése az egy évvel korábbihoz mérve. Az épületek építésének volumene 10,1, az egyéb építményeké 46,8 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. Németh Dávid, a K&H Bank vezető elemzője hangsúlyozta: az augusztusi adatok megerősítik az eddigi trendeket. A részben uniós forrásokon alapuló infrastrukturális…

Részletek>

Idén élénkülni fognak a logisztikai beruházások

Az elemzői várakozásokat meghaladóan nőtt a bruttó hazai termék (GDP) tavaly a negyedik negyedévben. A megkérdezett szakértők idén a tavalyit megközelítő vagy azt meg is haladó emelkedésére számítanak. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerdán tette közzé első becslését, amely szerint a tavalyi negyedik negyedévben a GDP a nyers adatok szerint 4,4, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint 4,8 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához viszonyítva. 2017-ben a GDP négy százalékkal emelkedett a nyers, és 4,2 százalékkal a kiigazított adatok szerint. Az előző negyedévhez mérten 1,3 százalékkal…

Részletek>

Gránit Pólus: Peter Munk fogta vissza a döntéshozatali folyamatokat és a nagyszabású fejlesztéseket

Magyar tulajdonba került a Gránit Pólus csoport, miután Demján Sándor kivásárolta Peter Munk kanadai üzletember tulajdoni hányadát – közölte a ingatlanfejlesztéssel és üzemeltetéssel foglalkozó társaság. A tájékoztatás szerint az új tulajdonosi struktúrában Demján Sándor és közvetlen munkatársai többségi, Csányi Sándor kisebbségi tulajdonosként jegyzi a vállalatcsoportot. A tranzakcióval a cégstruktúra egyszerűbb lett, a döntéshozatali folyamatok felgyorsulnak, így minden akadály elhárult további nagyszabású fejlesztések elől – írja közleményében a Gránit Pólus, a tranzakció értékét azonban nem közölték. A közleményben emlékeztetnek arra, hogy Munk – mint a TrizecHahn elnöke és egyik tulajdonosa – a…

Részletek>

K&H: tovább csökkenhetnek idén a nagyvállalatok beruházásai

Forint

Tovább csökkenhetnek idén a nagyvállalatok beruházásai, mivel folytatódik a szektor fejlesztési hajlandóságának visszaesése a K&H felmérése szerint – közölte a bank. A K&H nagyvállalati növekedési indexének legutóbbi adatai szerint a korábbi években mért 50-55 százalékról 40 százalék alatti szintre állt be a szektor beruházási hajlandósága. A kutatás szerint a mostanáig húzóerőt jelentő technológiai, valamint a kapacitásnövelő beruházások terén a legnagyobb a visszaesés: előbbi 29-ről 20 százalékra, utóbbi 18-ról 11 százalékra esett vissza, bár a csökkenés után is ezek maradtak a legfontosabb beruházási célok. Hasonló arányt csak a kereskedelemfejlesztés ért el,…

Részletek>