Innovatív raklapszállítás autonóm mobil robotokkal

kobot

A belső logisztikai folyamatok automatizálása a kisebb és nagyobb vállalkozások számára is egy folyamatosan asztalon lévő téma. Az autonóm mobil robotok (AMR-ek) át tudják venni a termékek A-ból B-be mozgatásával járó szállítási feladatokat, mivel könnyedén alkalmazkodnak a gyártási környezetek állandóan változó körülményeihez. Az együttműködő mobil robotokkal a gyártók bármit bárhova elszállíthatnak a gyárterületen vagy a raktáron belül, még akkor is, ha apró, törékeny tárgyakról, vagy éppen raklapokról, illetve nehéz súlyokról van szó. Az autonóm mobil robotok (AMR-ek) az emberekkel együtt dolgoznak, mely során egy rendkívül eredményes munkakörnyezet jön létre az…

Részletek>

AMR: még egy érv az intralogisztika automatizálása mellett

A vállalatok mérettől és iparágtól függetlenül az automatizációhoz fordulnak, hogy javítsák hatékonyságukat, növeljék rugalmasságukat, és csökkentsék kiadásaikat. A belső szállítási folyamatoknak is szerepelniük kell a listán. Az intralogisztika optimalizálása mindenképpen erősítheti a vállalkozások versenyképességét. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) kutatása szerint négyből mindössze egy vállalat automatizálja belső logisztikai folyamatait és szállítási feladatait. 32 százalék nem is tervez automatizációs fejlesztést a következő három évben. Magyarország a logisztikai folyamatok automatizálásának küszöbén áll Egy, az MKIK által tavaly elvégzett kutatás szerint, Magyarországon a logisztikai folyamatok automatizálása még korai stádiumban van. A csaknem 6800…

Részletek>

A Faurecia a MiR segítségével globális szinten optimalizálja belső logisztikai folyamatait

Az autonóm mobil robotok területén piacvezető Mobile Industrial Robots (MiR)bejelentette, hogy globális stratégiai együttműködésre lépett a világ egyik vezető autóipari vállalatával, a Faurecia-val, hogy autonóm mobil robotokat telepítsen gyáraikban világszerte, és ezzel a vállalat automatizációs folyamatait új szintre emelje. A Faurecia évek óta vizsgált és tesztelt különböző megoldásokat, hogy megtalálja azt a módszert, amivel belső szállítási folyamatait automatizálni tudná, annak érdekében, hogy optimalizálja termelékenységét és belső munkafolyamatait, valamint mindezzel versenyelőnyt szerezhessen. A vállalat most együttműködésbe lépett a Mobile Industrial Robots-szal, azzal a céllal, hogy globális szinten, közösen újragondolják az üzemeiket…

Részletek>

Jelentős bővülést vár a logisztikai robotok alkalmazásában a Mobile Industrial Robots

A Mobile Industrial Robots (MIR) jelentős bővülésre számít a logisztikai robotok alkalmazásában, amit az automatizálás sokoldalú alkalmazhatóságával magyaráznak. A MiR, az autonóm mobil robotokat (AMR) gyártó vállalattól kapott információk alapján; a Nemzetközi Robotikai Szövetség (IRF) 2018-as World Robotics Reportja szerint jelentős növekedésnek (162 százalék) lehettünk tanúi a logisztikában használt robotok eladási számait tekintően. 2017-ben 69 ezer logisztikai rendszert telepítettek, ami az adott időszakban szakmai területeken alkalmazott robotok 63 százalékát teszi ki. Az IFR 2018-ra még ennél is nagyobb növekedést jósol: az előrejelzések szerint 2018-ban a logisztikai rendszerek száma 66 százalékkal…

Részletek>

Egy amerikai cég felvásárolja az együttműködő autonóm mobil ipari robotok piacvezetőjét

Az amerikai Teradyne cég 121 millió euróért felvásárolja a dán a Mobile Industrial Robots (MiR) vállalatot, amely az együttműködő autonóm mobil robotok (AMR-ek) vezető beszállítója ipari alkalmazások számára. A felvásárlásról a két cég részvényesei szerdán döntöttek. Az összeg további 101 millió euróval emelkedhet bizonyos kitűzött célok 2020-ig történő teljesítése esetén – áll a két cégnek az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében. Az AMR-piac a professzionális robotikai szolgáltatóipar megközelítőleg 1,1 milliárd dolláros, „logisztikai rendszerek” szegmensébe tartozik. A MiR 2017-ben nyereséges volt 12 millió dolláros éves bevételével, ami több mint a triplája az egy…

Részletek>